ATAKÖY PİLATES INTERNATİONAL CENTERPenulis : Unknown ~ Sebuah blog yang menyediakan berbagai macam informasi

Artikel ATAKÖY PİLATES INTERNATİONAL CENTER ini dipublish oleh Unknown pada hari 3 Mart 2016 Perşembe. Semoga artikel ini dapat bermanfaat.Terimakasih atas kunjungan Anda silahkan tinggalkan komentar.sudah ada 1yorum: di postingan ATAKÖY PİLATES INTERNATİONAL CENTER
 

1 yorum:

 1. Pilates Tarihi - Joseph Hubert Pilates

  Düsseldorf'ta doğan Joseph Pilates, hastalıklı bir çocukluk dönemi geçirmiş; astım, romatizma ve (kemik hastalığı) raşitizm ile baş etmiştir.

  Genç yaşta kayak, jimnastik, vücut geliştirme ile ilgilenerek kendisini ve vücudunu geliştirmiştir.

  1912'de İngiltere'ye taşınarak, sirk cambazı, boksör ve İngiliz detektiflerine "kendini koruma" konusunda eğitmenlik yapmıştır. Birinci DünyaSavaşı sırasında İngiltere de bir arkadaşı ile dolaşırken "yabancı düşman" ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alınmıştır. Kampta hastabakıcılık yapmış, fitness ve kendi geliştirdiği teknikleri öğretmeye başlamıştır.

  1918 yılındaki grip salgınında İngiltere'de pek çok kişi hayatını kaybederken, kampta yaşayanların hiç etkilenmemesi üzerine Pilates ve tekniği ün kazanmıştır.

  Pilates, savaştan sonra Almanya'da metodunu geliştirmeye devam etmiş ve bu metodu şehir polislerine öğretmiştir.

  1926'da A.B.D 'ne göç etmiş ve New York' da halen faaliyetlerine devam eden stüdyosunu açmıştır. (1880 - 1967)

  Pilates metodu kısa sürede fizik bozukluklarını giderdiği gibi profesyonel dansçı ve bale yapanların vazgeçilmezi haline gelmiştir.

  YanıtlaSil